Suriyeli İş İnsanlarından MÜSİAD’a Ziyaret

0
1697

MÜSİAD Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin ve MÜSİAD Kurucu Başkanı ve IBF Başkanı Erol Yarar, Gaziantep Ticaret Odası temsilcileri ve beraberindeki Suriyeli iş adamları heyetini MÜSİAD Genel Merkez’de ağırladı

Toplantıda MÜSİAD’ı tanıtan Zeki Güvercin, derneğin faaliyetleri, yapılanmaları ve Genç MÜSİAD’a ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasında MÜSİAD’ın ürettiği projeler ile faizsiz ekonomi modelleri geliştirdiklerine dikkat çeken Güvercin, bu noktada Suriyeli iş insanları ile ortak hareket etmekten memnuniyet duyacaklarını dile getirdi.

Türkiye’de son 5 yılda 5 milyona yakın Suriyeliyi ağırladıklarını vurgulayan Güvercin, MÜSİAD olarak farklı sektörlerde çalışmalarını sürdüren Arap iş insanları ile iş birliği çalışmaları yapmak istediklerini kaydetti.

Yıl içerisinde başta Çin, Brezilya, Benin ve Togo olmak üzere 9 ülkeye ticari ziyaret gerçekleştirmeyi hedeflediklerine değinen Güvercin, MÜSİAD’ın küresel ölçekte ticaret ağını genişletmeye yönelik yoğun bir çalışma yürüttüğünü ifade etti.

Allah ve Resulu’nün Razı Olacağı Bir Ticari Anlayışı Benimsemeliyiz

IBF Başkanı Erol Yarar ise, MÜSİADlı iş insanları olarak Suriyeli kardeşlerimize Ensar olmak istediklerini belirtti. Allah ve Resulu’nün razı olacağı bir ticari anlayış yürütmek istediklerini vurgulayan Yarar, Suriyeli iş insanlarını 20 Mart Çarşamba günü Hatay’da  düzenlenecek Arap İş Adamları Tanışma Yemeğine davet etti.

13 Nisan 2019 Cumartesi günü MÜSİAD Genel Merkez’de düzenlenecek Türk-Arap İş Zirvesi hakkında da bilgi veren Yarar, Suriyeli iş insanlarını son olarak Bosna Hersek’te yapılması planlanan IBF toplantısına davet etti.

HINTERLASSEN SIE EINE ANTWORT

Please enter your comment!
Please enter your name here