Bilişim Sektörü Üyeleri Genel Merkez’de Buluştu

0
1697
Bilişim Sektörü Üyeleri Genel Merkez’de Buluştu
Bilişim Sektörü Üyeleri Genel Merkez’de Buluştu

MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu tarafından 13 Şubat 2019 Çarşamba günü MÜSİAD Genel Merkez’de “Türkiye Geneli Bilişim Sektörü Üyeleri Tanışma ve İstişare Toplantısı” gerçekleştirildi.

MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu tarafından 13 Şubat 2019 Çarşamba günü MÜSİAD Genel Merkez’de “Türkiye Geneli Bilişim Sektörü Üyeleri Tanışma ve İstişare Toplantısı” gerçekleştirildi.

MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu Başkanı Fahrettin Oylum’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, İstanbul ve Anadolu’daki şubelerimizden çok sayıda Bilişim Sektörü üyesi katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Fahrettin Oylum, “Bilişim Sektör Kurulu Tanıtımı ve 2019 Yılı Stratejik Plan” sunumunu gerçekleştirdi. Bilişim Sektör Kurulunun gelecek dönem projelerine ilişkin bilgi veren Oylum, katılımcılara 19-20 Mart 2019 tarihlerinde Ankara Şubemiz ev sahipliğinde BTK’da düzenlenecek “Milli Bilişim Hamlesinde Kamunun Rolü” konulu Türkiye İstişare Toplantısı’nın program detaylarını ve amaçlarını aktardı.

Oylum’un ardından söz alan Bilişim Sektör Kurulu Başkan Yardımcısı ve BlokZincir Çalışma Grubu Başkanı Sadullah Uzun, Bilişim Sektör Kurulu olarak 05 Mart 2019 tarihinde yapılacak “BlokZincir ile Paradigma Değişimi” panelinin ayrıntılarını aktardı ve BlokZincir Çalışma Grubu faaliyetlerin hakkında bilgi verdi.

Toplantıda son olarak söz alan Bilişim Sektör Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Kamil Sağıroğlu ise, Bilişim Sektör Kurulu olarak önceki dönem yaptığımız “Bilişim Sektörünün Ticarileşmesinde Kamunun Rolü” ve bu dönem hazırlanacak “Kamunun Bakış Açısıyla Bilişim Sektörü” raporu ile ilgili gelişmelerden ve süreçten bahsetti.

Toplantıya kısa bir ara verildikten sonra üyelerimizin sektörel sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu bölüm gerçekleştirildi. Ardından toplantıya katılan üyelerle hatıra fotoğrafı çekildi ve toplantı nihayete erdi.

HINTERLASSEN SIE EINE ANTWORT

Please enter your comment!
Please enter your name here